Net price
€169
Herend porcelain Serving / Charger Plate – Herend, Rothschild Bird – RO design.
The Serving Plate is painted on Herend Rocaille/Shell-shape porcelain.
1 pc – Charger Plate – diam 28 cm (11″D) 1527-0-00 RO #10 – Naturalistic
Luxury Herend design.
This pattern is painted with the famous Rothschild Bird design. Available with 12 different Couple of Birds motifs.
The Rothschild Bird-RO pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,7 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Code | RO |
| Color | Multicolor, Naturalistic |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic |