Net price
€379
Herend porcelain Serving / Charger Plate – Herend, Rothschild Bird Gold Fish Scale – RO-ETOR pattern.
1 pc – Serving Plate – diam 28.5 cm (11.25″D) 527-0-00 RO-ETOR #8 – Gold Fish Scale
Luxury Herend design.
This pattern is painted with the famous Rothschild Bird design with the Gold Fish Scale. Available with 12 different Couple of Birds motifs.
The Rothschild Bird-Gold Fish Scale pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Code | RO-ETOR |
| Color | Gold, Multicolor |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic, Fish scale |