Net price
€144
Herend fine china Serving Plate / Charger – Herend, Queen Victoria – VBA design.
1 pc – Serving / Service Plate – diam 28.5 cm (11.25″D) 527-0-00 VBA
The most famous classic Herend pattern since 1851.
Herend, Queen Victoria-VBO, and VBA patterns are painted with Peony Flowers and Butterflies.
Queen Victoria-VBA design is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria VBA |
| Code | VBA |
| Style | Butterfly, Flower |