Net price
€99
Herend porcelain Open Sugar Bowl – Herend, Small Roses / Petites Roses – PR design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 492-0-00 PR – Pink
The Herend Small Roses / Petites Roses – PR design painted with a Pink Rose flower.
This Small Roses – PR design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8.5 cm (3.25"W) |
| Length | 10.5 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Code | PR |
| Color | Pink |
| Pattern | Petites Roses, Small Roses |
| Style | Classic, Flower |