Net price
€109
Herend porcelain Open Sugar Bowl – Herend, Rothschild Bird – RO design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 492-0-00 RO – Naturalistic
The famous Rothschild Bird-RO design is painted with 12 different Couple of Birds.
Rothschild Bird Naturalistic pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8.5 cm (3.25"W) |
| Length | 10.5 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Color | Natural |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Code | RO |
| Style | Bird, Classic |