Net price
€144
You will receive the following:
1 pc – Tea Cup – 0,18 Liter (6 OZ) 724-2-00 BAC #4
1 pc – Saucer – diam 14 cm (5.5″D) 724-1-00 BAC #4
Total: 2 pieces of Herend fine china items
The famous Berried Fruits-BAC design features six different fruits.
Berried Fruits pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,22 kg |
|---|---|
| Width | 14 cm (5.5"W) |
| Length | 14 cm (5.5"L) |
| Height | 6 cm (2.25"H) |
| Volume | 0.18 Liter (6 OZ) |
| Diameter | 14 cm (5.5") |
| Color | Green, Naturalistic |
| Pattern | Berried Fruits |
| Code | BAC |
| Style | Fruit, Modern |