Net price
€759
Herend porcelain Teacup with Saucer – Herend, Flower Garland with Pink Fish Scale – LTBS-EPH design.
You will receive the following:
1 pc – Tea Cup – 0,18 Liter (6 OZ) 724-2-00 LTBS-EPH – Pink Edge
1 pc – Saucer – diam 14 cm (5.5″D) 724-1-00 LTBS-EPH – Pink Edge
Total: 2 pieces of Herend fine china items
Flower Garland-LTBS-EPH is a traditional, classic design of Herend. They are painted with rich blue fish scales and detailed bunches of flowers.
The Herend Flower Garland / Liechtenstein design is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,24 kg |
|---|---|
| Width | 14 cm (5.5"W) |
| Length | 14 cm (5.5"L) |
| Height | 6 cm (2.25"H) |
| Volume | 0.18 Liter (6 OZ) |
| Diameter | 14 cm (5.5") |
| Code | LTBS-EPH |
| Color | Gold, Pink |
| Pattern | Flower Garland, Liechtenstein |
| Style | Classic, Fish scale, Flower |