Net price
€429
Herend porcelain Teapot with Twisted Knob – Herend, Bermuda Fishes – ATLA design.
1 pc – Large Teapot – 1.2 Liter (40 OZ) 20604-0-06 ATLA-5
The Bermuda Fishes Herend design represents the maritime life of the West Atlantic Ocean.
Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets are available with the Bermuda Fishes design.
| Weight | 0,57 kg |
|---|---|
| Width | 14.5 cm (5.75"W) |
| Length | 24 cm (9.5"L) |
| Height | 14.5 cm (5.75"H) |
| Volume | 1.2 Liter (41 OZ) |
| Diameter | 14.5 cm (5.75") |
| Code | ATLA |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Bermuda Fishes |
| Style | Animals, Classic |