Net price
€119
Herend fine china Dinner / Meat Plate – Herend, Queen Victoria – VBA design.
1 pc – Dinner Plate – diam 25.5 cm (10″D) 524-0-00 VBA – Multicolor
The most famous classic Herend pattern since 1851.
Herend’s Queen Victoria design features peony flowers and butterflies.
The famous Queen Victoria-VBA design is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,52 kg |
|---|---|
| Width | 25.5 cm (10"W) |
| Length | 25.5 cm (10"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 25.5 cm (10") |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria VBA |
| Code | VBA |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |