Net price
€79
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Chinese Bouquet Light Raspberry / Apponyi Light Purple – AP2 design.
1 pc – Dessert Plate, large – diam 21 cm (8.25″D) 519-0-00 AP2 – Light Purple
The Apponyi AP2 pattern, also known as the Chinese Bouquet design.
Chinese Bouquet Light Raspberry / Apponyi Light Purple – AP2 pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Width | 21 cm (8.25"W) |
| Length | 21 cm (8.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 21 cm (8.25") |
| Color | Light Pink, Pink, Purple, Raspberry |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Code | AP2 |
| Style | Classic, Flower |