Net price
€159
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Queen Victoria Platinum pattern.
1 pc – Dinner / Meat Plate – diam 25.5 cm (10″D) 524-0-00 VBOG-X1-PT
Herend’s Queen Victoria Platinum design features Peony Flowers and Butterflies.
Queen Victoria Platinum pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,52 kg |
|---|---|
| Width | 25.5 cm (10"W) |
| Length | 25.5 cm (10"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 25.5 cm (10") |
| Color | Grey, Pink, Platinum |
| Pattern | Queen Victoria Platinum |
| Code | VBOG-X1-PT |
| Style | Butterfly, Flower, Modern |