Net price
€119
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Oriental Showmen Simple – FODOS design.
1 pc – Dessert Plate – diam 21 cm (8.25″D) 2521-0-00 FODOS – Simple
Luxury Herend design.
The FODO pattern is also known as the Asian Gardens design.
Oriental Showmen-FODO pattern is painted with Oriental motifs in the Oriental luxury style.
| Weight | 0,25 kg |
|---|---|
| Width | 21 cm (8.25"W) |
| Length | 21 cm (8.25"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 21 cm (8.25") |
| Color | Gold, Multicolor |
| Pattern | Asian Garden, Oriental Showmen |
| Code | FODO |
| Style | Classic, Oriental |