Net price
€419
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Grue pattern.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 2524-0-00 GRUE
The Grue design is painted in Chinoiserie and Oriental Styles.
The GRUE pattern Dinner Plate is also available in different dimensions.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2.8 cm (1"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | GRUE |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Grue |
| Style | Bird, Classic, Oriental |