Net price
€1749
Herend fine china Oval Tray, pierced – Herend, Oriental Showmen Black – FODON design.
1 pc – Oval Tray – length 34 cm (13.25″L) 3382-0-00 FODON – Black
The Oriental Showmen Black design is painted in Chinoiserie and Oriental Styles.
Herend Oval Tray is also available in a larger size.
The Oriental Showmen Black-FODON pattern is available in Tea, Espresso, and Coffee Sets.
| Weight | 0,87 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 34 cm (13.5"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Code | FODON |
| Color | Black, Gold |
| Pattern | Asian Garden, Oriental Showmen |
| Style | Classic, Oriental |