Net price
€94
Herend porcelain Milk Mug / Breakfast Cup – Herend, Chinese Bouquet / Apponyi Green – AV design.
1 pc – Milk Mug / Universal Cup – 0,3 Liter (10 OZ) 1729-0-00 AV – Green
These Universal Cups can be ordered in many Herend designs.
Herend Chinese Bouquet Green pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,16 kg |
|---|---|
| Width | 9.5 cm (3.75"W) |
| Length | 12 cm (4.75"L) |
| Height | 9 cm (3.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 9.5 cm (3.75") |
| Code | AV |
| Color | Green |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Style | Classic, Flower |