Net price
€259
Herend porcelain Milk Mug – Herend, Rothschild Bird Blue Fish Scale – RO-ETB pattern.
1 pc – Milk Mug / Universal Cup – 0.3 Liter (10 OZ) 1729-0-00 RO-ETB – Blue Fish Scale
Luxury Herend design.
This pattern features the famous Rothschild Bird design with Blue Fish Scale. It is available with 12 different Couple of Birds motifs.
The Rothschild Bird with Blue Fish Scale pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,16 kg |
|---|---|
| Width | 9.5 cm (3.75"W) |
| Length | 12 cm (4.75"L) |
| Height | 9 cm (3.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 9.5 cm (3.75") |
| Code | RO-ETB |
| Color | Blue, Multicolor |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic, Fish scale |