Net price
€398
Herend fine china Cake Plate – Herend, Queen Victoria on Pink background – VE-FP1 pattern.
1 pc – Cake Plate – 28 x 25 cm (11″L x 10″W) 20431-0-00 VE-FP1 – Pink
Herend Queen Victoria-VBO pattern is painted on a pink background.
The Queen Victoria design on the Pink Background pattern is also available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
| Weight | 0,7 kg |
|---|---|
| Width | 25 cm (9.75"W) |
| Length | 28 cm (11"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Code | VE-FP |
| Color | Pink |
| Pattern | Queen Victoria, Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |