Net price
€249
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Queen Victoria on Pink background – VE-FP1 pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 VE-FP1
Herend Queen Victoria-VBO pattern is painted on a pink background.
The Queen Victoria design on the Pink Background pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | VE-FP |
| Color | Multicolor, Pink |
| Pattern | Queen Victoria, Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |