Net price
€114
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Iris Turquoise – IRIS-TQ design.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517 IRIS-TQ
You can order Tea, Coffee, and Dinner Sets painted with Iris Turquoise.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | IRIS-TQ |
| Color | Turquoise |
| Pattern | Iris Flower |
| Style | Classic, Flower |