Net price
€249
Herend porcelain Serving Plate / Charger – Herend, Gold Fish Scale Edge – A-EORH pattern.
1 pc – Service Plate – diam 28.5 cm (11.25″ D) 20527-0-00 A-EORH – Gold Fish Scale
This pattern is painted with the Gold Fish Scale edge on “Esterhazy” porcelain form.
The “Gold Fish Scale Edge” A-EORH pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Code | A-EORH |
| Color | Gold |
| Pattern | Fish Scale |
| Style | Fish scale, Modern, Special |