Net price
€199
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Forest Mushroom – CHMP-OR design.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 20524-0-00 CHMP-OR #10
The Mushroom-CHMP-OR pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2.3 cm (1"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | CHMP-OR |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Forest Mushroom, Mushroom |
| Style | Classic |