Net price
€389
Herend fine china Creamer – Herend, Oriental Showmen Black – FODON design.
1 pc – Creamer – 0.06 Liter (2 OZ) 3345-0-21 FODON – Black
The Oriental Showmen Black design is painted in Chinoiserie and Oriental Styles.
Creamer is also available in larger sizes.
The Oriental Showmen Black-FODON pattern is available in Tea, Espresso, and Coffee Sets.
| Weight | 0,06 kg |
|---|---|
| Width | 6.5 cm (2.5"W) |
| Length | 8 cm (3.25"L) |
| Height | 4.5 cm (1.75"H) |
| Volume | 0.06 Liter (2 OZ) |
| Code | FODON |
| Color | Black, Gold |
| Pattern | Asian Garden, Oriental Showmen |
| Style | Classic, Oriental |