Net price
€258
Herend fine china Coffee Cup with Saucer and Dessert Plate – Herend, BABOS-PT Platinum Edge – BABOS-PT pattern.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0.1 Liter (3 OZ) 4756-2-00 BABOS-PT
1 pc – Saucer – diam 11.5 cm (4.5″D) 4756-1-00 BABOS-PT
1 pc – Dessert Plate – diam 19.5 cm (7.75″D) 4763-0-00 BABOS-PT
Total: 3 pieces of Herend fine china items
Modern luxury Herend pattern.
The BABOS-PT pattern is also available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
Give aesthetics as a gift!
| Weight | 0,4 kg |
|---|---|
| Width | 11.5 cm (4.5"W) |
| Length | 11.5 cm (4.5"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Color | Platinum |
| Pattern | BABOS |
| Code | BABOS-PT |
| Style | Modern |