Net price
€149
Herend fine china Coffee / Espresso Cup with Saucer – Herend, BABOS-PT Platinum Edge – BABOS-PT pattern.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0.1 Liter (3 OZ) 4756-2-00 BABOS-PT – Platinum
1 pc – Saucer – diam 11.5 cm (4.5″D) 4756-1-00 BABOS-PT – Platinum
Total: 2 pieces of Herend fine china items
Herend BABOS-PT design is a modern Herend design.
The BABOS-PT pattern is also available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
| Weight | 0,16 kg |
|---|---|
| Width | 11.5 cm (4.5"W) |
| Length | 11.5 cm (4.5"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Diameter | 11.5 cm (4.5") |
| Color | Platinum |
| Pattern | BABOS |
| Code | BABOS-PT |
| Style | Modern |