Net price
€159
Herend fine china Creamer / Milk Jug – Herend, BABOS-PT – Platinum Edge pattern.
1 pc – Creamer / Milk Jug – 0.12 liter (4 OZ) 4759-0-00 BABOS-PT
Modern luxury Herend pattern.
The BABOS-PT pattern is also available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Width | 8 cm (3.25"W) |
| Length | 12 cm (4.75"L) |
| Height | 5.5 cm (2.25"H) |
| Volume | 0.12 Liter (4 OZ) |
| Diameter | 8.5 cm (3.25") |
| Code | BABOS-PT |
| Color | Platinum |
| Pattern | BABOS |
| Style | Modern |