Net price
€89
Herend fine china Open Sugar Bowl – Herend, Chinese Bouquet / Apponyi Turquoise with Platinum – ATQ3-PT design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 492-0-00 ATQ3-PT – Turquoise
The classic Apponyi pattern is also known as the Chinese Bouquet.
This design is painted with a Turquois Chinese Bouquet and a Platinum edge.
Chinese Bouquet / Apponyi Turquoise with Platinum pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8.5 cm (3.25"W) |
| Length | 10.5 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Color | Platinum, Turquoise |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Code | ATQ3-PT |
| Style | Classic, Flower |