Net price
€69
Herend porcelain Dessert Plate – Herend, Chinese Bouquet / Apponyi Navy Blue – AB3-X1 pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19 cm (7.5″D) 517-0-00 AB3-X1 – Navy Blue
Herend classic design.
With the AB3-X1 design, you can order Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services. The Apponyi pattern comes in several different colors.
| Weight | 0,24 kg |
|---|---|
| Width | 19 cm (7.5"W) |
| Length | 19 cm (7.5"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19 cm (7.5") |
| Code | AB3-X1 |
| Color | Navy Blue |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Style | Classic, Flower |