Net price
€99
Herend porcelain Dinner Plate – Herend, Chinese Bouquet / Apponyi Black – ANG design.
1 pc – Dinner Plate – diam 25.5 cm (10″D) 524-0-00 ANG – Black
The Apponyi Black is an elegant, Black-Gold design.
The Chinese Bouquet / Apponyi Black-ANG pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 25.5 cm (10"W) |
| Length | 25.5 cm (10"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 25.5 cm (10") |
| Code | ANG |
| Color | Black, Gold |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Style | Classic, Flower |