Net price
€94
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Vienna / Viennese Rose – VRH pattern.
1 pc – Dessert Plate, large – diam 21 cm (8.3″D) 519-0-00 VRH – Green
Herend Vienna / Viennese Rose-VRH design is a classic Herend pattern.
The Viennese Rose design is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,3 kg |
|---|---|
| Width | 21 cm (8.25"W) |
| Length | 21 cm (8.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 21 cm (8.25") |
| Color | Green, Pink |
| Pattern | Vienna Rose, Viennese Rose |
| Code | VRH |
| Style | Classic, Flower |