Net price
€119
Herend porcelain Service / Serving Plate – Herend, Chinese Bouquet / Apponyi Multicolor – AF design.
1 pc – Serving Plate – diam 28 cm (11″D) 1527-0-00 AF – Multicolor
The Serving Plate is painted on Herend Rocaille/Shell porcelain.
The classic Apponyi pattern is also known as the Chinese Bouquet.
Chinese Bouquet / Apponyi Multicolor pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,73 kg |
|---|---|
| Width | 28 cm (11"W) |
| Length | 28 cm (11"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Diameter | 28 cm (11") |
| Code | AF |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Apponyi, Chinese Bouquet |
| Style | Classic, Flower |