Net price
€129
Herend porcelain Serving Plate / Charger – Herend, Silk Ribbon Light Pink Edge with Platinum – CP01S-PT design.
1 pc – Serving Plate – diam 28.8 cm (11.25″ D) 20527-0-00 CP01S-PT – Light Pink edge.
The Charger / Serving Plate – CP01S-PT design is available in several different diameters.
Also, Serving Plates and Dessert Plates with a Silk Ribbon can be purchased for most of the Herend patterns.
Recommended to:
– Queen Victoria Platinum – VBOG-X1-PT pattern.
– Dream Garden – REJA, REJAR
– Vienna Rose Platinum – VGR-PT pattern.
– Vienna Rose Platinum – VR-PT pattern.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.8 cm (11.25"W) |
| Length | 28.8 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.8 cm (11.25") |
| Code | CP01 |
| Color | Light Pink, Platinum |
| Pattern | Light Pink Edge, Monochrome |
| Style | Modern, Special |