Net price
€129
Herend fine china Soup Plate – Herend, Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 design.
1 pc – Soup Plate – 0.3 Liter(10 OZ) 504-0-00 EVICTF2 – Turquoise Flower
The Royal Garden Soup Plate can be ordered in Green (EVICT1) or Turquoise (EVICT2) pattern.
Royal Garden design is available in three different versions:
– EVICT Design: Butterflies w. Flowers
– EVICTF Design: Flowers
– EVICTP Design: Butterflies
Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,4 kg |
|---|---|
| Width | 23.5 cm (9.25"W) |
| Length | 23.5 cm (9.25"L) |
| Height | 3.5 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 23.5 cm (9.25") |
| Pattern | Royal Garden |
| Color | Gold, Pink, Turquoise |
| Code | EVICTF2 |
| Style | Butterfly, Flower |