Net price
€249
Herend fine china Small Milk Mug / Breakfast Cup – Herend, Oriental Showmen – FODO design.
1 pc – Milk Mug – 0.2 Liter (6 OZ) 2708-0-00 FODO – Multicolor
Luxury Herend design.
The FODO pattern is also known as the Asian Gardens design.
Oriental Showmen-FODO pattern is painted with Oriental motifs in the Oriental luxury style.
| Weight | 0,11 kg |
|---|---|
| Width | 8.5 cm (3.25"W) |
| Length | 11 cm (4.25"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 8.5 cm (3.25") |
| Color | Gold, Multicolor |
| Pattern | Asian Garden, Oriental Showmen |
| Code | FODO |
| Style | Oriental |