Net price
€109
Herend fine china Open Sugar Bowl – Herend, Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 492-0-00 EVICTF2 – Turquoise Flower
The Royal Garden Sugar Bowl can be ordered in Green EVICT1 or Turquoise EVICT2 designs.
Royal Garden design is available in three different versions:
– EVICT design: Butterflies w. Flowers
– EVICTF design: Flowers
– EVICTP design: Butterflies
The Herend EVICTF2 design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8.5 cm (3.25"W) |
| Length | 10.5 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Color | Lilac, Violet |
| Pattern | Royal Garden |
| Code | EVICT2 |
| Style | Flower |