Net price
€349
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Shanghai – SH pattern.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 20524-0-00 SH – Multicolor
Shanghai design is painted in Chinoiserie and Oriental Style.
The Shanghai pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2.3 cm (1"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | SH |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Oriental Style, Shanghai |
| Style | Oriental |